Jednoho krásného letního dne ke mě přišla víla a že prý by chtěla svatební šaty. Obava, že víla bude chtít být někým jiným – třeba princeznou, se po společném rozhovoru rozplynula.

Při další schůzce, kdy jsme přemýšlely, jak šaty vyřešíme střihově, jsem přinesla svatební šaty maminčiny zákaznice, které jsme dostaly darem. Paní Beránková se vdávala v průběhu druhé světové války – tedy v době, kdy byly pro mě šaty střihově nejzajímavější. Látek bylo tehdy málo, muselo se hodně kombinovat, přešívat. Paradoxně z důvodu tohoto nedostatku vzešly střihové skvosty.
Moc jsem si přála, aby jednou přišla nevěsta, které by se ztotožnila se stylem šatů. Lenka si je oblékla…
… a tak se šaty paní Beránkové staly předlohou pro svatební šaty mojí milé nevěsty.
 Krajka má motiv dubových lístků, jež jsou symbolem lesníků a myslivců.

P.S.: Občas, když jsou hvězdy šťastně nakloněny, se odehraje zvláštní kouzlo a původní, „obchodní“, vztah mezi mnou a nevěstou se promění v jedinečné přátelství. Stalo se to i v tomto případě. Úryvek z Lenčina dopisu si přečtěte níže. Celou její referenci najdete na blogu.

Lenka doporučuje:
Fotograf: Tereza Krettková
Vizážistka: Lucie Borák – Jandová
Nehty: Renata Kotrbová
Floristka: Gabriela Porubová

Milá Magdi,

díky Bohu, že existují lidé, pro které je práce více než posláním. Díky Bohu, že k nim patříš, že jsem měla to štěstí se s Tebou potkat a sledovat Tvé dílo, které v mnohém přesahuje materiální hodnoty a povznáší duši i ducha. Děkuji, že prostřednictvím šatů od Tebe jsem překvapila sama sebe, protože jsem si opravdu připadala krásná. Děkuji, že jsem prostřednictvím šatů od Tebe udělala radost svému muži a svým blízkým a děkuji, že prostřednictvím šatů od Tebe jsem dostala ještě neocenitelnou přidanou hodnotu – Tvé přátelství.

Lenka T.

Leave a Reply