Od zákaznice k přítelkyni

Vznik nového, opravdového přátelství považuji za zázrak. A když se odehraje během zrodu nových svatebních šatů, vnímám jej jako dvojnásobný.

Jsem moc ráda, že mi moje povolání přináší nejen “pot a slzy”, když se staženým žaludkem a zatajeným dechem zkouším techniky, které jsou pro mě nové, úžasnou radost, když se dílo povede, a jsem vděčná, že mi přivádí do cesty i jedinečné osobnosti. Některé z nich zůstávají v mém životě už napořád. Jako Lenka.

S jejím dovolením se s vámi dělím o její vyznání a pohled na naši spolupráci.

„Milá Magdi,

Chtěla bych touto cestou vyznat své díky a tak trochu shrnout příběh našeho sdílení. Ten aktuálně pokračuje, protože od vyhotovení zakázky se náš vztah posunul ke krásnému přátelství a já za něj děkuji. Těchto pár řádků by mělo vyjádřit, jakou úžasnou bytostí jsi.

…Můj život je šťastnější i kvůli lidem, které potkávám a ti na sebe navazují své úžasné přátele a rozšiřují tak mozaiku nádherných osobností kolem mě. Stejně to bylo i v případě našeho setkání. Pamatuji si, jak po výměně pár oficiálních mailů jsem se nesměle blížila na první schůzku. Přeci jen, když se člověk vdává poprvé, neví zcela přesně všechny okolnosti, i když určitou představu má. Ten červnový den mě přivítala bytost s nádherným úsměvem a profesionálním, přesto velmi empatickým přístupem – Ty. 🙂

S odstupem času chápu, jak náročné to pro Tebe muselo být, vyhovět mým požadavkům, ale přijet na koni k oltáři byl můj sen od dětství. Jsem ráda, že jsi pro Tebe nový faktor vlastnosti šatů vzala jako výzvu a na další schůzce jsi mě zahrnula hned několika nápady na řešení. Je až neuvěřitelné, jak detailně jsi se dokázala do mě vcítit a zhmotnit sny, které kolikrát v mé hlavě neměly konkrétní představu a byly pouhým pocitem. Výsledná podoba šatů pak v sobě nese kombinaci nostalgie, pokory, elegance i letmé provokace. Prostě celá já. A já si díky nim mohla svůj svatební den užít jako princezna, královna dne i čarodějná víla v jedné osobě.

Milá Magdi, díky Bohu, že existují lidé, pro které je práce více než posláním. Díky Bohu, že k nim patříš, že jsem měla to štěstí se s Tebou potkat a sledovat Tvé dílo, které v mnohém přesahuje materiální hodnoty a povznáší duši i ducha. Děkuji, že prostřednictvím šatů od Tebe jsem překvapila sama sebe, protože jsem si opravdu připadala krásná. Děkuji, že jsem prostřednictvím šatů od Tebe udělala radost svému muži a svým blízkým a děkuji, že prostřednictvím šatů od Tebe jsem dostala ještě neocenitelnou přidanou hodnotu – Tvé přátelství.

Doufám, že předešlé řádky Ti udělají radost, tak jako Tvé dílo udělalo radost mně.

S vděčností
Lenka Trčková (Mitrychová)“

Všechny svatební fotografie, které mi Lenka poskytla, si můžete prohlédnout v galerii.

Leave a Reply