Tak tohle byla moje srdcová záležitost. Barunka je totiž dva v jednom: kamarádka a učitelka angličtiny.

Když mě oslovila, abych jí ušila svatební šaty, věděla jsem, v čem by se měla vdát. Ale jak jí sdělit, že to nejsou šaty! :-D.

~> (Pokud vás zajímá, jak celou naši spolupráci vnímala Bára, mrkněte do blogu). <~

Tuším, že si vzala chvíli na rozmyšlenou, ale nakonec kývla. Chanel kabátek, vrstvená tylová sukně, hedvábná spodnička a živůtek z brokátu pro étericky vzhlížející, ale energicky působící moji English Teacher.

Svatební kostýmek Báry vznikal postupně.  Jak jsem již psala výše, navrhla jsem ji určitý styl, ale výsledek – to je má práce, ale představa Báry.
Nejnáročněji vznikala sukně – dva barevně odlišné druhy tylu měly být původně v pořadí – tmavý vespod, světlý nahoře. Délky jednotlivých vrstev měly být každá v jiné výšce, ideálně olemovány saténovým proužkem… Takže, na první  zkoušku jsem řasila dva krát šest metrů na obvod pasu 63 cm. Tzv. „selka styl“ se však Báře nelíbil. Začala jsem si „hrát“ zmenšovala jsem postupně šířku sukní až jsem se dopracovala k takové, která v pase nedělala „faldík“ a zároveň po nasazení kruhové spodnice byla i u spodní délky nařasená (ne napnutá). Jak jsem tak na panně aranžovala a aranžovala, dopracovala jsem se k tomu, že tmavý tyl zůstal nahoře a světlý vespod. Barva pásku tak ale příliš „zářila“, takže jsem na něj našila stuhu v tmavším odstínu a „bylo“. 🙂
Jako druhý přišel na řadu živůtek. Bára je přes své útlé rozměry žensky tvarovaná a vyrobit na ni tento kousek oděvu z látky bez náznaku elastického vlákna, tak aby jej mohla nosit k bederním riflím bylo také zajímavé.
Paradoxně nejjednodušší na výrobu byl kabátek ve stylu Chanel – alespoň co se týče úprav. Stačilo pouze zkrátit rukávy a zabrat kabátek v zadním středovém švu. Látku má Barunka z Anglie (lintondirect.co.uk). Měla jsem velký respekt při zpracovávání tohoto materiálu. Většinou mám látky skladem, aby „kdyby něco“, ale tento materiál je velmi cenově náročný. Přes všechny strachy, jak se bude chovat pod žehličkou, následně na těle se rozplynuly už u první zkoušky. Časově nejnáročnější bylo našití perlové bordury, kterou jsem Báře přivezla z Prahy. Je z Evi-látek. Tyl ve vintage stylu je také z Prahy z obchodu, který se specializuje především na hedvábné látky (Sartor.cz ).
Svatební kostýmek vznikal s přáním Báry využít jednotlivé části i v budoucnosti.

Leave a Reply